Маркіян Камиш

український письменник

Градирня, став-охолоджувач і 5-й енергоблок ЧАЕС

Градирня — велетенська труба характерної для АЕС форми. Сто метрів до неба. На схожій працював Гомер Сімпсон. Недобудована частина Чорнобильської атомної станції. Знизу — то щось гігантське. А як глянеш догори — блакитне кружальце небес, замкнене у стрімкий бетон із рештками старих драбин, лаштунків і риштувань. То наче кинуті житла небесних людей. Яструби селяться серед старих дошок на дев’яностому метрі, прямо під кружальцем небес. І молодняк вчиться літати. Їх верески лунко линуть на кубометри порожнеч тієї труби, а розмахи крил торкають сірий бетон.

1

2 3 4

А поряд — сині плеса і нескінченні води ставу-охолоджувача ЧАЕС. То океан Чорнобильської Зони. Там спокій і птаство, що розправляє крила над дрібними хвилями у пошуках гігантських риб:

7 6 58

У першу чергу варто завжди пам’ятати про красу кинутих терен Чорнобильщини. У другу чергу — не забувати про ліквідаторів і хоробрих пожежників. А на Третю Чергу ЧАЕС, на її п’ятий енергоблок, краще лізти вдень, з бурхливими водами алкогольних напоїв, товстими шарами светрів, непоганою оптикою і готовністю відсидіти пару годин допиту в СБУ.  Знайомтесь, 5-й енергоблок Чорнобильської атомної електростанції імені Володимира Леніна:

10 11 12 13

За компанію і фотографування гречні дяки Тарасу. Особливо за те, що дав мені погратися фототехнікою. Та найгарніші знімки цієї добірки, звісно, його авторства.