Маркіян Камиш

український письменник

10 найважливіших українських книг від Євгенія Стасіневича

«Чормет» увійшов до списку найкращих українських книг, які побачили світ у 2017 році. Його, на прохання The Village Україна, склав літературний критик Євгеній Стасіневич. Також, до списку увійшли «Інтернат» Сергія Жадана, «Земля загублених» Катерини Калитко, «Точка нуль» Артема Чеха і «Долгота дней» Володимира Рафєєнка.
Автор списку про «Чормет»:

Маркіян Камиш «Чормет»
Роман чи повість – неважливо, важить інше: Камиш вчиться все ефектніше конвертувати власні захоплення в літературні механізми, де є не лише фактаж, а й письменницька вправність і відлиті з бетону типажі; Камиш росте. Є жанр «крутого детективу», а тут круті – брутальні й девіантні – пригоди. На околицях (Чорнобильської) Зони, сучасного Клондайку, твердою валютою є чормет, він же чорний метал. І стягують його звідусіль, впорядковуючи постапокаліптичний хаос, різномасті новочасні флібустьєри: Алік, Пєтя Торпєда, Танька Скважина. Є тут і своя мораль, і навіть мрії: надибати щось величезне, продати та впитися до смерті. Але химерний новий світ насправді достоту оптимістичний: життя є і там. А сам «Чормет» працює подібно до Зони: викривляючи людське, увиразнює базове: і тягу до смерті, і цілющу іронію на попелищі.

З повним списком можна ознайомитись за посиланням: http://www.the-village.com.ua/village/knowledge/knowledge-2017/266551-10-nayvazhlivishih-ukrayinskih-knig